PROJEKT „Výsadba stromů na hřbitově a u kostela ve Vintířově a obnova zeleně v Radonicích“ „Výsadba stromů na hřbitově a u kostela ve Vintířově a obnova zeleně v Radonicích“

PROJEKT „Výsadba stromů na hřbitově a u kostela ve Vintířově a obnova zeleně v Radonicích“

Obec požádala o dotaci na výsadbu stromů ze Státního fondu životního prostředí ČR. Rozhodnutí o přidělení dotace přišlo koncem června, kdy už jsme předtím 22. dubna  vysázeli ve spolupráci se členy TJ Sparta a s klubem NaNáměstí 8 vzrostlých bříz na prostranství nad fotbalovým hřištěm (na „propadlině“). V rámci projektu vysázeli na podzim dalších 20 stromů:

- členové TJ Sparta a klub NaNáměstí 2 jírovce pleťové (červeně kvetoucí kaštany) v úterý 8. listopadu před kulturním domem,

- obyvatelé Vintířova další den ve středu 9. listopadu 8 akátů u vintířovského kostela a 8 akátů na vintířovském hřbitově,

- a nakonec děti a učitelé ze školy v úterý 15. listopadu 2 platany javorolisté před budovou základní školy.

Jaroslav Santner

Sázení stromů před školou

V úterý 15. listopadu se sešli zástupci 1. a 6. třídy, aby společně s panem starostou zasadili před naší školou dva stromy – platany javorolisté. Jsou náhradou za modříny pokácené kdysi, které již nadzvedávaly svými kořeny silnici. Akce se zúčastnili zájemci z řad dětí i učitelů a společnými silami zvládli tyto velmi vzrostlé platany zasadit. Jednou budou děti vzpomínat, až budou stromy pěkně vysoké, jak je v roce 2022 sázely.

Vladimíra Veselá

Vytvořeno: 2. 1. 2023